Jane Goodall ismét Magyarországra látogat
Négy év után, idén ismét Budapestre érkezik Jane Goodall, aki a nagyközönség előtt fog előadást tartani az ELTE Campusán.
Négy év után, idén ismét Budapestre érkezik Jane Goodall, aki a nagyközönség előtt fog előadást tartani az ELTE Campusán.
A világhírű főemlőskutató és antropológus megdöbbent azon, hogy Magyarországon jogszabályban akarják engedélyezni a védett erdők kivágását is.
A reményről írt könyvet a világhírű főemlőskutató és antropológus, Jane Goodall és társszerzője, Douglas Abrams. A már itthon is olvasható kötet apropóján Goodall interjút adott lapunknak. Van-e okunk az optimizmusra, hogyan kell úrrá lenni a reménytelenségen, mi tartja őt 88 évesen is aktívan, mit tanítottak meg nekünk, embereknek a csimpánzok, és melyik nagysikerű filmhez kért tőle alternatív befejezési ötletet a Netflix?
Szerelmes verset megrendelésre is lehet írni, az igazságot viszont csak elhivatottságból lehet feltárni. Többek között ezt is megtudtuk azokból a könyvekből, amelyeket a nyár beköszöntével vettünk a kezünkbe. Ajánlónkban találnak spirituális erővel felhajtó, a valósággal szembesítő és rituáléval a világ rendjét helyre tevő könyvet is.
Ezen a héten Sztella Kiriakídisz és Jane Goodall részt vesz az „Uniós állatjólét ma és holnap” című konferencián, amelyet az állatjólét területén az EU-ban és azon kívül tevékenykedő főbb szereplők részvételével szerveznek. Ez alkalomból írtak közös véleménycikket.
Egy új könyvsorozat bemutatja, miként hódította meg szakmája csúcsát Jane Goodall, Coco Chanel, David Attenborough és Frida Kahlo. A HVG ajánlója a Kicsikből nagyok című könyvsorozathoz.
A holland történész-fenegyerek, Rutger Bregman arról próbálja meggyőzni az olvasót, hogy az ember a lelke mélyén rendes, szelíd lény, és nem válik azonnal vadállattá vagy gyilkológéppé, ha az őt kordában tartó társadalmi rend egy háború vagy egy katasztrófa során felbomlik. Szerinte a Homo sapiens szuperereje a barátságosságában rejlik. Interjú az Emberiség című kötet szerzőjével, aki szerint a cinizmusnak leáldozott.
A világhírű természettudós és állatvédő kapja idén a Templeton-díjat.
A Természetvédelmi Világszövetség arra hívta fel a figyelmet, hogy a kismajmokat posztoló tudósok miatt az emberek házi kedvencnek akarhatják tartani a veszélyeztetett fajokat.
Jane Goodall etológus, környezetvédő aktivista már gyerekként megkezdte az állatok megfigyelését. Alapdiploma nélkül szerzett PhD-t. A környezetvédelem felé egy amerikai tudományos konferencián hallottak fordították. Abban bízik, hogy a fiatalok folytatják, amit ő elkezdett. Portréinterjúnk.
Olyan játszóház is készült, amelyhez Goodallnak az első afrikai kutatóútján használt sátra szolgált mintául.
A világhírű főemlőskutató és a környezetvédő szerint az étkezési szokásainkat is radikálisan át kell alakítanunk, hogy megakadályozzunk egy következő világjárványt.